مقاله :: آموزش تعبیر خواب علمی
درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  تخفیف های وب سایت
  همه تخفیف ها

  عضویت در

  کانال تلگرام

  توسینسو

  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   پویان عارف پور
   امتیاز: 165017
   رتبه:4
   538
   138
   25
   1003
   پویان عارف پور ، از بنیانگذاران وبسایت توسینسو ، مهندس الکترونیک ، گرافیست و نقاش حرفه ای ، سابقه برگزاری چندین نمایشگاه طراحی و نقاشی و شرکت در حراجیهای آثار هنری در خارج از کشور ، دارای مدرک MCSE از شرکت مایکروسافت ، تخصص در حوزه Photoshop ، After Effects ، Corel ، Premiere دارای مدرک Security از مایکروسافت ، مدرس دوره CSCU , ICDL. سرپرست اسبق واحد انفورماتیک مرکز بهداشت جنوب تهران ، سرگروه تیم مهندسی آی تی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، مدرس کسب درآمد اینترنتی در آریاگسترنت ، مدرس دوره Network+ در دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دارنده مدرک بازارهای مالی Forex از موسسه Emoney. پروفایل کاربر

   ویدیوهای پیشنهادی

   آموزش تعبیر خواب علمی

   تاریخ 6 ماه قبل
   نظرات 0
   بازدیدها 117
   خوابها از قدیم مورد توجه بوده اند تا جایی که در ملل و باورهای متفاوت، بر معنای آنها تاکید زیادی شده است. برای برخی اهمیت این خوابها تا حدی زیاد است که کتابهای تعبیر خواب دارند و همانطور که در قصه ها خوانده اید سلاطین زیادی بودند که خوابگزار یا خوابگزارانی را در دربار خود داشتند تا بلافاصله بعد از بیداری معنای خواب پادشاه را تعبیر کنند. در مذاهب هم درخصوص خوابها زیاد تاکید شده و داستان یوسف پیامبر نمونه ای از آنهاست.

   تعبیر خواب علمی و منطقی


   از دید علمی هم خوابها معنی دارند . بررسیها نشان می دهد که بسیاری از حسهایی که در خواب داریم همانند واقعیت روی بدن و مغزمان تاثیر می گذارد و یا در مواردی هم بیشتر. واقعی بودن بسیاری از حالتها در خواب نیازی به اثبات ندارد برای مثال وقتی خواب ترسناکی می بینید و از ترس بیدار می شوید متوجه می شوید که نفستان تند شده ، قلبتان تندتر می زند و حتی ممکن است تعرق بالایی در بدنتان حس کنید یا متوجه می شوید بعضی در خواب لبخند می زنند و بعد از بیدار شدنشان اگر بپرسید چه خوابی می دیدند برایتان خواهند گفت که یا خواب خنده داری بوده و یا خیلی حس خوبی در خواب به آنها انتقال یافته بوده.
   خوابها چه خوب و چه بد معنا دارند.

   تعبیر خواب علمی و منطقی


   امروز نتیجه مطالعاتم در خصوص خوابها را با شما در میان می گذارم و تاکید می کنم من دانشمند نیستم و آنچه در این نوشته می خوانید نتیجه تحقیقم درخصوص خوابهای بد بوده که در وبسایت توسینسو دات کام با شما درمیان می گذارم و امیدوارم برای شما هم مفید باشد و پاسخ کنجکاوی شما را در این مورد بدهد. البته درخصوص خواب مطالعات زیادی داشتم و در نوشته های دیگری مانند اختلالات خواب ، حقایقی درباره خواب و موضوعات دیگر مرتبط با خواب ، آنها را هم با شما در میان خواهم گذاشت ولی امروز درخصوص خوابهای بد می خواهم مطالبی را در اختیارتان بگذارم.

   شام سنگین و تاثیر آن بر خواب دیدن


   اگر بگویید خواب بد دیده اید بدون شک اولین واکنشی که دریافت می کنید این سوال است "شب شام سنگین خوردی ؟!" این تا حدودی درست است و غذای سنگین ممکن است باعث خواب بد شود حتی خوردن بعضی غذاها باعث دیدن خوابهای خاصی می شوند ... بله خودم هم کنجکاوم و دارم روی این موضوع تحقیق می کنم به محض اینکه در خصوص تاثیرات غذاها روی خواب ، اطلاعات معتبری پیدا کنم در وبسایت توسینسو دات کام منتشر می کنم..

   بختک چیست ، فلج شدن در خواب


   بختک//فلج شدن بدن در خواب// بند آمدن نفس


   بطور عادی این موضوع جزو "خوابهای بد" نیست ولی گاهی در حین بروز آن شما ممکن است حضور افراد ناشناسی را با چهره های ترسناک در محیط خوابتان ببینید و یا صداهای ترسناکی مثل صدای اشباح ( اطلاعی ندارم اشباح چه صداهایی تولید می کنند ولی همه ما تصوری از آن داریم از بس در فیلمها دیده ایم که اشباح صدا و یا زوزه هایی دارند) می شنوید و طبیعی است که اینها را در واقعیت ندیده اید پس می گویید خواب بوده . نه خواب نیست اینها همونهایی هستند که جلوی تنفس شما را می گیرند... نه شوخی کردم ! قبل از توضیح علت بروز این حالت اجازه بدید یک نکته ای را خدمتتان عرض کنم : یکی از علتهایی که وقتی در خواب می دویم باعث نمی شود که در خانه و در حالت خواب شروع به دویدن کنیم و یا اگر در خواب داریم کاراته بازی می کنیم و می جنگیم در واقعیت اشیا خانه را درب و داغان نمی کنیم یک مکانیسم ایمنی بدنمان است که فعال شده و وقتی به خواب می رویم ، مغزمان فرمان ترشح مواد شیمیایی ای را در بدن می دهد که باعث از کار افتاد ماهیچه هایی می شود که کار جابجایی و حرکات مربوطه را به عهده دارند. حالا به موضوع بحث خودمان برگردیم :

   بختک چیست ، بیدار شدن روح زودتر از بدن


   وقتی به هر دلیلی بیدار می شوید ولی مغز فراموش می کند که این حالت ایمنی را غیرفعال کند شما می خواهید حرکت کنید ولی نمی توانید و طبیعی است که احساس ترس داشته باشید. این حالت از چند ثانیه تا چند دقیقه می تواند ادامه داشته باشد و شما احساس می کنید چیزی مانع نفس کشیدن شما می شود ممکن است فکر کنید شخصی بالاسرتان ایستاده و یا روی قفسه سینه شما نشسته است . این موضوع باعث ایجاد توهم هم می شود و حس ترس شما باعث دیدن توهمات ترسناک می شود.

   تعبیر خواب علمی ، احساس ناامنی در خواب


   خوابهای مربوط به احساس نا امنی


   خوابهایی مثل مورد خیانت قرار گرفتن ، لخت بودن در میان جمع ، سقوط (این خواب متفاوت از آن حس افتادن ناگهانی از ارتفاع و از خواب بیدار شدن با جهش است . راجع به آن هم توضیح می دهم ولی این یک سقوط ادامه دار است) ، از دست دادن یک موقعیت عالی و مانند اینها به علت نگرانی ، اظطراب و احساس نا امنی است. دیدن این نوع خوابها نشان می دهد شما از چیزی نگران هستید مانند از دست دادن شغلتان ، از دست دادن یک نفر ، از دست دادن موقعیتتان و در این باره حس ناامنی دارید. بلاتکلیفی و سردرگمی درباره موضوعات مهم هم ممکن است باعث دیدن خوابهای آشفته مشابه شوند یعنی شما خود را در موقعیتی ببینید که نمی توانید از آن رهایی پیدا کنید مانند اسیر بودن ، زنده به گور شدن ، گرفتاری در محبس و یا ترکیب این موضوع با خواب قبلی "احساس افلیجی" در خواب.

   تعبیر خواب علمی و منطقی ، زنده به گور شدن


   اگر اینگونه خوابها را زیاد می بینید بررسی کنید چه موضوعی شما را در این حالت نگه داشته زیرا با برطرف شدن آن موضوع این کابوسهای شما برطرف می شود . ریشه های این خوابها می تواند در روابط ، وضعیت مالی ، امنیت شغلی ، مشکلات روحی ، مشکلات ازدواج و یا هر مشکل دیگری باشد که زیاد با آن سروکار دارید و هنوز نتوانسته اید برطرفشان کنید.در قسمت بعدی موارد دیگر را به رویتتان می رسانم امیدوارم این مطلب مورد پسندتان واقع شده باشد و در قسمت بعدی با من همراه باشید.

   محقق : پویان عارف پور
   منبع : جزیره روانشناسی وب سایت توسینسو
   هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد

   برچسب ها
   ردیفعنوان
   1آموزش تعبیر خواب علمی
   دورهمجموعه کل دوره
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید