درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
پویان عارف پور
امتیاز: 207519
رتبه:4
605
256
28
1189
پویان عارف پور ، از بنیانگذاران وبسایت توسینسو ، مهندس الکترونیک ، گرافیست و نقاش حرفه ای ، سابقه برگزاری چندین نمایشگاه طراحی و نقاشی و شرکت در حراجیهای آثار هنری در خارج از کشور ، دارای مدرک MCSE از شرکت مایکروسافت ، تخصص در حوزه Photoshop ، After Effects ، Corel ، Premiere دارای مدرک Security از مایکروسافت ، مدرس دوره CSCU , ICDL. سرپرست اسبق واحد انفورماتیک مرکز بهداشت جنوب تهران ، سرگروه تیم مهندسی آی تی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، مدرس کسب درآمد اینترنتی در آریاگسترنت ، مدرس دوره Network+ در دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دارنده مدرک بازارهای مالی Forex از موسسه Emoney. پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

معرفی ضمیرهای انسان قسمت سوم : معرفی ضمیر والد در انسان

تاریخ 8 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 53

ضمیر والد چیست ؟


والد هم مانند کودک ، به دو قسمت کلی تقسیم می شود : والد کنترلی ( برای این هم من واژه نکوهشی را استفاده می کنم ولی نام جهانی اش همان کنترلی است) و والد مراقبتی (من بهش میگم والد نونورپرور ! ولی خب خیلی دارم تلاش می کنم نوشته های مربوط به روانشناسی رو با متن جدی تری بنویسم.) و هرکدام آنها هم می توانند وجه مثبت و منفی داشته باشند.

والد مراقبتی


او دقیقا رفتارهای یک پدر یا مارد بسیار مهربان و از خودگذشته را ایفا می کند. وقتهایی که برای یکی از اعضای خانواده دل می سوزانید و در دلتان می گویید "طفلک الان خسته می رسه خونه براش چایی بذارم" یا "آخییییییی طفلکی تنقدر خسته بود یادش رفت ناهار برای فرداش آماده کنه الان براش درست می کنم" و خلاصه زمانهایی که بدون درنظر گرفتن خستگی و حوصله خودتان با لبخند می روید و برای دیگران داوطلبانه خوبیهایی انجام می دهید این قسمت از شخصیت درونی شما فعال است. خب بطور عادی همه ما عاشق همچین کسی هستیم ولی اگر از حدش بگذرد شکنجه می شود بطور مثال مادرهایی که تا مدرسه با فرزندشان می آیند و جلوی همکلاسیهایشان آنها را بغل می کنند می بوسند و یا هر کاری که بچه ها می خواهند انجام دهند در کنار آنها می ایستند مبادا چیزی پیش بیاید و بدترین نمونه افرادی هستند که وقتی کسی که دوستشان دارند به جایی می رود هر چند دقیقه یک بار زنگ می زنند و گزارش می گیرند که "کجایی ؟ خوبی ؟ چیزی نشد ؟ کیا اونجان؟ چیکار دارین میکنین ؟ بعدش کجا میرین ؟" اینطور افراد یعنی افرادی که در اکثر مواقع تحت تاثیر این قسمت از شخصیتشان قرار دارند همانهایی هستند که باید همه کارها را خودشان انجام دهند و نمی گذارند دیگران مشارکت خاصی داشته باشند.

والد کنترلی :


عنوانش گویاست او معمولا شما را به یاد یکی از بزرگترهایتان که در کودکی خیلی سخت گیر بود می اندازد "این کار را بکن آن کار را نکن" این والد درونتان مانند وژدانتان عمل می کند و کارها و باید نبایدهایی را که ارزشهایتان می گوید باید انجام شود یا نشود به شما یاد آور می شود و خطاهایتان را بازگو می کند و تذکر می دهد. در حالت خوبش باعث می شود فرد مانند یک بزرگتر خونسرد و دنیا دیده به دیگران راه و چاه را نشان دهد و راهنمایی کند و در حالت منفی اش باعث می شود با اخم و عصبانیت و یا حتی صدای بلند ، دیگران را بابت انجام کاری اشتباه نکوهش کند و یا دائم ایرادات ، ضعفها و اشتباهات دیگران را به رخشان بکشد "تو همیشه اینطوریآنطوری" و به بدترین حالت ممکن یک بزرگتر خانواده بدل شود.

نویسنده : پویان عارف پور
منبع : جزیره روانشناسی وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
ردیف عنوان
1 معرفی ضمیرهای انسان قسمت اول : ضمیرهای والد ، کودک و بالغ
2 معرفی ضمیرهای انسان قسمت دوم : معرفی ضمیر کودک در انسان
3 معرفی ضمیرهای انسان قسمت سوم : معرفی ضمیر والد در انسان
4 معرفی ضمیرهای انسان قسمت چهارم : نتیجه گیری
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید