درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
پویان عارف پور
امتیاز: 207519
رتبه:4
605
256
28
1189
پویان عارف پور ، از بنیانگذاران وبسایت توسینسو ، مهندس الکترونیک ، گرافیست و نقاش حرفه ای ، سابقه برگزاری چندین نمایشگاه طراحی و نقاشی و شرکت در حراجیهای آثار هنری در خارج از کشور ، دارای مدرک MCSE از شرکت مایکروسافت ، تخصص در حوزه Photoshop ، After Effects ، Corel ، Premiere دارای مدرک Security از مایکروسافت ، مدرس دوره CSCU , ICDL. سرپرست اسبق واحد انفورماتیک مرکز بهداشت جنوب تهران ، سرگروه تیم مهندسی آی تی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، مدرس کسب درآمد اینترنتی در آریاگسترنت ، مدرس دوره Network+ در دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دارنده مدرک بازارهای مالی Forex از موسسه Emoney. پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

معرفی ضمیرهای انسان قسمت چهارم : نتیجه گیری

تاریخ 8 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 55

با اینها چه کنم ؟


همانطور که در مثالها هم گفتم هیچکدام از آنها به خودی خود خوب یا بد نیستند ولی بروز هرکدام از آنها در جایی که نباید بروز کنند باعث ناراحتی و دردسر می شود. برای مثال فردی که تندخوست باید ببیند آیا والد کنترلی اوست که عصبانی بوده چون الگویش پدرش بوده که هروقت کسی به او دستور میداده همین روش را داشته و یا کودک طغیانگر اوست که بدون هیچ دلیل منطقی ای فقط بخاطر ناراحتی یا بی حوصلگی این واکنش را نشان داده و بعد باید فکر کند این واکنش در کجای دوران کودکی و نوجوانی او ریشه دارد ؟ آیا افرادی در زندگی او بوده اند که اگر داد و فریاد نمی کرده او را اذیت می کردند و باعث ناراحتی اش می شدند و این باعث شده که این رفتار ، بصورت یک رفتار دائمی برای او باقی بماند یا آیا به او اینطور آموزش داده اند که هروقت کسی بهت دستوری داد با او برخورد تندی کن و الان بعد از اینکه ریشه آن رفتار را یافت باید با خودش فکر کند که آیا می خواهم آن را تغیر دهم ؟ کدام شخصیت را باید جایگزین آن کنم ؟ و در مرحله بعدی باید با خودش قرار بگذارد که تا مدتی هربار موقعیت مشابه پیش آمد به علت ناراحتی اش فکر کند و پیامی که در آن ناراحتی هست را متوجه شو و نه اینکه فقط به دنبال نشان دادن عکس العمل باشد و بعد با رفتاری که در نظر دارد به آن موقعیت پاسخ بدهد. شاید بپرسید "خب تا کی باید ادامه دهم ؟ تا ابد ؟؟" خیر ، مغز شما قابلیت جایگزینی عادتها را دارد. بعد از چندین بار که موفق شوید رفتاری که درنظر دارید را بجای رفتاری که از آن بدتان می آمده انجام دهید و لذت آن را تجربه کردید متوجه می شوید که این عمل دیگر نیازی به تمرین ندارد و خود به خود انجام می شود.

روی دو اصل خیلی مهم تاکید می کنم : اول "باید بخواهید!" خیلی افراد می گویند "می خوام تغیر کنم!" بعد که شروع می کنید با او صحبت کردن و سعی در ریشه یابی مشکل و یافتن کودک-بالغ-والد های درونش می کنید می گوید "حوصلم سر میره!" یا "وقت ندارم باشه بعدا!" و این یعنی هنوز مصمم به انجامش نیست زیرا وقتی تصمیم بگیرید کاری را انجام بدهید برایش وقت و حوصله اختصاص می دهید . دوم "صبر لازم را داشته باشید." یادتان باشد موفق بودن کار ساده ای نیست ، اگر ساده بود همه موفق بودند و این در همه زمینه ها صدق می کند پس اگر می خواهید خودتان را ریشه یابی کنید باید صبرو حوصله به خرج بدهید. ممکن است روزها زمان ببرد یا هفته ها طول بکشد تا به یاد بیاورید چه مشکل یا مشکلاتی باعث برخی اختلالات فکری و روحی شما شده اند ولی اگر می خواهید نقاط ضعفتان را برطرف کنید "باید" صبور باشید و به این مساله زمان اختصاص بدهید" در آینده نکات بیشتری در این زمینه می آموزیم ولی این متن مقدمه ای بود برای شروع. امیدوارم مورد استفاده شما دوستان عزیزم در سایت توسینسو قرار گرفته باشد.

نویسنده : پویان عارف پور
منبع : جزیره روانشناسی وب سایت Tosinso.com
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
ردیف عنوان
1 معرفی ضمیرهای انسان قسمت اول : ضمیرهای والد ، کودک و بالغ
2 معرفی ضمیرهای انسان قسمت دوم : معرفی ضمیر کودک در انسان
3 معرفی ضمیرهای انسان قسمت سوم : معرفی ضمیر والد در انسان
4 معرفی ضمیرهای انسان قسمت چهارم : نتیجه گیری
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید