درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
پویان عارف پور
امتیاز: 207519
رتبه:4
605
256
28
1189
پویان عارف پور ، از بنیانگذاران وبسایت توسینسو ، مهندس الکترونیک ، گرافیست و نقاش حرفه ای ، سابقه برگزاری چندین نمایشگاه طراحی و نقاشی و شرکت در حراجیهای آثار هنری در خارج از کشور ، دارای مدرک MCSE از شرکت مایکروسافت ، تخصص در حوزه Photoshop ، After Effects ، Corel ، Premiere دارای مدرک Security از مایکروسافت ، مدرس دوره CSCU , ICDL. سرپرست اسبق واحد انفورماتیک مرکز بهداشت جنوب تهران ، سرگروه تیم مهندسی آی تی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، مدرس کسب درآمد اینترنتی در آریاگسترنت ، مدرس دوره Network+ در دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دارنده مدرک بازارهای مالی Forex از موسسه Emoney. پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

آموزش فنون مذاکره کاربردی قسمت دوم : حفظ خونسردی بخش اول

تاریخ 8 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 71

مهمترین نکته : حفظ خونسردی


می دانم که باید ابتدا از تعریف "مذاکره" شروع می کردم ولی همانطور که میدانید من یک محقق هستم که بصورت کاربردی درخصوص موضوعات روانشناسی مطالعه و تحقیق می کنم و علاقه ای ندارم مثل کتابهای درسی یا بعضی اساتید دانشگاه ، با ترتیبهایی مثل شروع از تاریخچه های موضوعات شروع کنم و بعد نظر چندنفر آدم مشهور در این زمینه را عنوان کنم من تحقیق می کنم تا در زندگی خودم از نتیجه اون مطالعات استفاده کنم و زندگی بهتری داشته باشم و این دانسته ها را به اشتراک می گذارم چون فهمیده ام هرچقدر بهم بیشتر کمک کنیم ، جهانی که در آن زندگی میکنیم زیباتر خواهد شد و یک لحظه درنظر گرفتم که به هر دلیل شاید این صفحه را ببیندید و یادتان برود ادامه ش را بعدها بخوانید و برای همین فن اصلی مذاکره را برایتان می گویم تا در این صورت یک یادگاری خیلی خوب از من برایتان بماند.

همانطور که برای یادگیری هر چیزی یک سری مهارتهای پایه لازم هست مثلا برای ریاضی باید چهار عمل اصلی را یاد گرفت ، برای ورزش حرفه ای باید با نرمشها شروع کرد ، برای مذاکره موفق هم چند اصل پایه وجود دارد. مهمترین آنها حفظ خونسردی است . در هیچ حالتی شما نباید دچار احساسات شوید (فراموش نکنید داریم راجع به مذاکره حرف می زنیم نه ابراز عشق و علاقه و مانند اینها.) . وقتی بدانیم بخاطر چه علتی باید نکته ای را رعایت کنیم ، انجام آن برای ما ساده تر می شود و برای قدم برداشتن به سمتش ، مصمم تر میشویم ، در مورد از دست دادن کنترلمان بر احساسات و احساساتی شدن باید نکته جالبی را بدانید : "زمانی که احساساتی می شوید حدود بیش از نیمی از قدرت منطقتان را از دست می دهید." به عبارت دیگر درست همان زمانی که خونسردی خود را از دست می دهید و احساسی مثل خشم دارید و عصبانی می شوید ، درست از همان زمان ، درست از همان لحظه ، قدرت مذاکره شما به کمتر از نصف می رسد زیرا این درست مثل این هست که در یک مسابقه بوکس ، تعداد ضرباتی که قرار هست در مسابقه به حریف وارد کنید به نصف برسانید و در این صورت اگر حریف شما از هر لحاظ شانس برد برابری با شما داشته الان تقریبا برد شما محال می شود ، آیا مایلید این اتفاق رخ دهد ؟ طبیعتا نه !

خب تا اینجا مطمئنن شدیم که نمیخواهیم نه در یک مذاکره و نه در هیچ شرایط تصمیم گیری دیگری عصبانی شویم و خونسردیمان را از دست بدهیم پس باید راهکارهایی پیدا کنیم که "تا جای ممکن" عصبانی نشویم... چرا گفتم تا جای ممکن ؟ چون هیچکس نمی تواند احساساتش را بطور کامل مهار کند. هر شخصی آستانه تحملی دارد اما با بعضی تمرینها و رعایت برخی نکات ، می توانیم این آستانه را بالا ببریم و شاید آنقدر بالا که بتوانیم در یک مذاکره چند ساعته ، کنترلمان را از دست ندهیم و چنین فرصتی را به طرفهای مقابلمان ندهیم .

حالا باید به این سوال فکر کنیم "عصبانیت چیست و چرا من عصبانی می شوم ؟" . اگر از دیگران بپرسید تا الان عصبانی شدید طبیعتا می شنوید بله اما از اغلب افراد اگر بپرسید "دقیقا چگونه عصبانی می شوید؟" پاسخ درستی ندارند . یک نفر ممکن است بگوید "خب عصبانی میشم دیگه ... داد می زنم و کنترلم رو از دست میدم." در حالی که نفر بعدی می گوید "می زنم طرفم را له می کنم" دیگری می گوید "اگر کسی منو عصبانی کنه منم حالشو جا میارم مثلا هرچی تو دهنمه بهش میگم" و تمام اینها مشخص می کند که خیلی درک درستی از عصبانی شدن و عصبانیت برای این افراد وجود ندارد، آنها می دانند بعد از زمانی که عصبانی می شوند چه حالتها و رفتارهایی در آنها بوجود می آید ولی نمیدانند چطور عصبانی می شوند یا به عبارتی چه چیزی باعث عصبانیت آنها می شود یا می تواند بشود.

توصیه می کنم چند دقیقه قبل از ادامه خواندن این متن با خودتان فکر کنید که چه عواملی باعث عصبانیت شما می شوند و در این بین اگر به عوامل سطحی مثل اینکه کسی موقع رانندگی جلوی شما ببیچد یا اگر کسی بزند پس گردنتان و یا اگر کسی در اداره ناهارتان را از یخچال بردارد و بخورد ، بیشتر فکر کنید و به نتیجه کلی تری برسید. برای مثال اگر کسی در حین رانندگی راه شما را مسدود کرده یا حین صحبت شما وسط حرفتان پریده و این باعث عصبانیت شما شده را شاید بتوان بطور کلی بصورت رعایت نکردن احترام شما تعبیر کرد و در حالت کلی تر اینکه شما ندیده گرفته شده اید باعث ناراحتیتان شده و در حالت باز هم کلی تر "باعث ناراحتی یا آزار شما" شده. خب از الان چند دقیقه به این سوال فکر کنید و پاسخ بدید "دقیقا چگونه عصبانی می شوید؟" ...

اگر در حین پاسخ دادن به سوال لبخند زدید به من اطلاع بدید. اکنون پاسختان را به حالت کلی پیدا کردید ؟ بنظرتان به ریشه یا ریشه های عصبانیتتان رسیدید. یادتان باشد هیچ محدودیت زمانی ای در کار نیست. اگر بعد از خواندن این مطلب و در روزها ، هفته ها و خلاصه در آینده باز هم عصبانی شدید دوباره فرصتی را به ریشه یابی آن اختصاص دهید و با تکنیکهایی که در ادامه راجع به آنها صحبت می کنیم بررسی کنید ببینید آیا می شود برطرف کرد ؟ و در اینصورت مجدد یک ریشه دیگر را تا جای ممکن ریشه کن کنید و درنظر داشته باشید موضوع کمتر عصبانی شدن ، تنها برای مذاکراتمان مهم نیست بلکه در سلامت جسم و روح ما هم تاثیر بسزایی دارد منتهی بررسی عواقب عصبانیت موضوع صحبت ما نیست.

پیش از اینکه یک سری راهکارها را برای غلبه بر عصبانیت عنوان کنم ، اجازه بدید مثالی را بررسی کنیم :
تصور کنید با دوستانتان دارید قدم می زنید و می گویید و می خندید ولی دوستتان حواسش نباشد و از مسیر راه رفتنش منحرف شود و محکم تنه اش به شما بخورد و شما تمام این مراحل را نظاره گر باشید. سعی می کنید او را نگه دارید تا به زمین نخورد و حتی اگر موفق نشوید و وزن او باعث شود هردو به زمین بخورید ، نه تنها عصبانی نمی شوید بلکه ممکن است چند دقیقه به این حادثه بخندید. آیا برایتان پیش آمده که مشابه این حادثه در پیاده رو یا یک مکان عمومی با یک غریبه برایتان رخ داده باشد ؟ آیا همینقدر مفرح بود ؟ می دانید گاهی همین تنه زدن ساده باعث نزاعهای خیابانی شده و گاهی کشته داشته ؟ آنها چرا بصورت مفرح به این شرایط نگاه نکردند؟ پاسخ این سوال به یکی از تکنیکهای رفع عصبانیت می انجامد : "تغیر قالب ذهنی".

نویسنده : پویان عارف پور
منبع : جزیره روانشناسی وب سایت Tosinso.com
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
ردیف عنوان
1 آموزش فنون مذاکره کاربردی قسمت اول : معرفی
2 آموزش فنون مذاکره کاربردی قسمت دوم : حفظ خونسردی بخش اول
3 آموزش فنون مذاکره کاربردی قسمت سوم : حفظ خونسردی بخش دوم
4 آموزش فنون مذاکره کاربردی قسمت چهارم : حفظ خونسردی بخش سوم
5 آموزش فنون مذاکره کاربردی قسمت پنجم : آگاهی بخش اول
6 آموزش فنون مذاکره کاربردی قسمت ششم : آگاهی بخش دوم
7 آموزش فنون مذاکره کاربردی قسمت هفتم : آگاهی بخش سوم
8 آموزش فنون مذاکره کاربردی قسمت هشتم : آگاهی بخش چهارم
9 آموزش فنون مذاکره کاربردی قسمت نهم : استفاده از مدل استفاده از مدل PAC
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید