درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
پویان عارف پور
امتیاز: 207519
رتبه:4
605
256
28
1189
پویان عارف پور ، از بنیانگذاران وبسایت توسینسو ، مهندس الکترونیک ، گرافیست و نقاش حرفه ای ، سابقه برگزاری چندین نمایشگاه طراحی و نقاشی و شرکت در حراجیهای آثار هنری در خارج از کشور ، دارای مدرک MCSE از شرکت مایکروسافت ، تخصص در حوزه Photoshop ، After Effects ، Corel ، Premiere دارای مدرک Security از مایکروسافت ، مدرس دوره CSCU , ICDL. سرپرست اسبق واحد انفورماتیک مرکز بهداشت جنوب تهران ، سرگروه تیم مهندسی آی تی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، مدرس کسب درآمد اینترنتی در آریاگسترنت ، مدرس دوره Network+ در دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دارنده مدرک بازارهای مالی Forex از موسسه Emoney. پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای دستها

تاریخ 2 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 64

زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای دستهاکف دستها به سمت بالا

اگر کف دستها را به سمت بالا نگه ندارید و صحبت کنید حس راستی و صداقت و اعتماد را در شخص مقابل ایجاد می کند و بالعکس اگر کف دستان را به سمت زمین نگهدارید بی اعتمادی و سلطه طلبی را القا می کنید. در سخنرانیهای افراد موق متوجه می شوید دستانشان را تا جای ممکن باز و به سمت بالا نگه می دارند و یا دستها را رو به هم و در حالتی که انگشتان شست به سمت بالاست .

زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای دستهادست به صورت مشت

اگر دست به صورت مشت شده باشد و صورت فرد بی حالت باشد نشانه ناراحتی و آمادگی برای مقابله است و اگر در حین مذاکره چنین حالتی را در فرد مقابل مشاهده کردید باید سعی در برقراری آرامش و رفع سو تفاهم و تنش فعلی او کنید.

زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای دستهاچسباندن نوک انگشتان دو دست به یکدیگر

چسباندن نوک انگشتان دو دست به یکدیگر درحالتی که کف دستان جدا باشند نشانه اعتماد به نفس است.

زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای دستهاگره کردن انگشتان

گره کردن انگشتان دو دست در یکدیگر نشانه خوبی نیست و حالت دفاعی را نشان می دهد و باز هم تاکید می کنم بعضی از این حالات می تواند ژست باشد و منظوری در پس آن نباشد و بجز سایر نشانه های زبان بدن ، نوع مذاکره نیز می تواند مشخص کند برای مثال پیشینه بد بین دو طرف که این پیش فرض را ایجاد می کند که ممکن است طرف مقابلتان حالت تدافعی یا بسته داشته باشد یا پنهانکاری کند. در این مورد اگر بعد از مدتی این حالت همراه با بالا رفتن انگشتان شست بود می تواند نشانه خوبی باشد و این یعنی راه دارد هموار می شود و دارید نظر مثبت طرف مقابل را جلب می کند.

زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای دستهاکف دو دست روی زانوها

در حالت نشسته اگر کف دو دست روی زانوها باشد و شخص به سمت جلو خمیده باشد یعنی منتظر است این جمله شما هم تمام شود تا برود و اگر قسمت مهم حرفهایتان باقی مانده با گفتن جمله ای نظیر "من فقط 5 دقیقه دیگه وقتتون رو می گیرم." 5 دقیقه وقت بخرید و مطالب مهمتان را بگویید و اگر این حالتش تغیر کرد می توانید بپرسید آیا اجازه دارید چند دقیقه دیگر هم بابت گفتن یک سری نکات به ایشان ، وقتشان را بگیرید یا خیر.

زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای دستهادستها به پشت کمر

اگر به هر دلیلی شخص مقابل در حین راه رفتن در حال صحبت باشد و دستها را به پشت کمر برده باشد و مچ دست را گرفته باشد نشانه اعتماد به نفس است و در هر موردی که دارد صحبت می کند نظرات محکم و احتمالا با پشتوانه ای دارد و آمادگی دفاع از آن را دارد اگر با یک دست از پشت بدنش ، آرنج یا بازو را گرفته باشد ، نشانه استرس داشتن است و احتمال دروغ گفتن هست و یا شاید به هر دلیل جلسه و مسیرش باعث استرس او شده.

زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای دستهاتکیه دادن چانه به کف دست

تکیه دادن چانه به کف دست در حالیکه چشمها کاملا باز است نشانه توجه و تمرکز به مطلب است اگر چشمها باریک شده باشد و لبها آویزان یعنی خستگی یا خواب آلودگی و اگر دست به حالت مشت به چانه زده شده باشد نشانه ناراحتی از چیزی که گفته اید است . لمس چانه با انگشتان یعنی در خصوص موضوع صحبت شما در حال فکر کردن عمیق است .

زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای دستهاانگشتش رو لب

وقتی شخص مقابل دارد گوش می کند به شما و انگشتش رو لبش است یعنی مطلبی ذهنش را مشغول کرده و یا می خواهد بگوید و یا سوالی دارد و شاید بد نباشد وقتی جمله تان تمام شد از او بپرسید آیا سوالی دارد تا شبهه اش را برطرف کنید . اگر حین بیان مطلب خاصی با انگشتان یا به هر شکلی دهانش را می پوشاند بخصوص اگر نگاهش را از شما منحرف کند به احتمال زیاد در حال گفتن مطلب دروغ یا گمراه کننده هست . به این علت روی مطلب خاص تاکید کردم چون بعضی افراد وقتی سرما می خورند یا احتمال می دهند که سرما خورده اند یا مواد غذایی بود دار مانند سیر مصرف کرده اند جلوی دهانشان را می گیرند.

زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای دستهاباز کردن دستها

باز کردن دستها و قرار دادن دستها روی صندلی یا اشیای اطراف هم مانند زیاد باز کردن پاها علامت خوبی نیست. شما در ناخودآگاه فرد مقابل دارید نشان می دهید که فرد سلطه خواهی هستید و یا بیشتر از حقتان می خواهید.

زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای دستهامخفی کردن دستها

مخفی کردن دستها هم بی اعتمادی ایجاد می کند . قرار دادن دستها در جیب شما را یاد چه افرادی می اندازد ؟ کسی که اسلحه یا سلاح سرد همراه دارد. ریشه تاریخی دست دادن با دست راست در حین دیدار در قدیم این بوده که فرد به شخص مقابل تفهیم کند که سلاخی به همراه ندارد زیرا در عهد شمشیر ، اکثر افراد شمشیر را با دست راست می گرفتند و این شیوه هنوز هم در ژن انسانها هست که مخفی بودن دستها نشان از خرده شیشه داشتن است.

زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای دستهامالش گلو

اگر فردی در حین گفتگو شروع به مالش دست و ناحیه گلو کرد یعنی استرس و یا نگرانی زیادی در او ایجاد شده اگر می خواهید نظر او را جلب کنید استراتژی صحبتتان و تن صدایتان را تغیر دهید و ملایم تر کنید و اگر داشتید تلاش می کردید تا او را مجبور به پذیرش تقاضایتان کنید او دارد به مرحله تسلیم نزدیک می شود و یا چاره دیگری نمی بیند و به هر حال موضوعی بسیار او را نگران کرده.

زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای دستها*********

نویسنده : مهندس پویان عارف پور
منبع : جزیره روانشناسی وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
ردیف عنوان
1 زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - مقدمه
2 زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتها و طرز نگاه
3 زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای پاها
4 زبان بدن (Body language) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ - این قسمت : معنای حالتهای دستها
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید